Zalety korzystania z agencji pracy

Zalety korzystania z agencji pracy

edit

By PartWork Administrator 17-12-2020

Rekrutacja nowych pracowników jest kosztownym i czasochłonnym procesem dla przedsiębiorstw. Znalezienie odpowiedniej agencji rekrutacyjnej zaoszczędzi czas i pieniądze Twojej firmy, ale to nie wszystkie profity wynikające ze współpracy z agencją. Dowiedz się, jakie jeszcze korzyści osiągniesz.

Stworzysz kompetentny zespół

Trudno jest znaleźć kandydatów, nie wspominając o kandydatach wysokiej jakości,  których potrzebujesz. Pracownicy agencji mają dostęp do najlepszych talentów. Dzięki doświadczeniu zawodowemu rekruterów łatwiej ich pozyskasz, a jak wiadomo utalentowani ludzie są kluczową siłą napędową sukcesu firmy. Agencje rekrutacyjne dostarczą Ci kandydatów najlepiej nadających się do pracy, a współpraca z zewnętrznym rekruterem i zastosowanie się do jego wskazówek znacznie zwiększy szanse na to, że zespół, który stworzycie będzie zgrany, zadowolony i kompetentny.

Zwiększysz reputację firmy

W świecie biznesu dobrze znany jest fakt, że reputacja firmy, jako pracodawcy może odgrywać istotną rolę w przyciąganiu i zatrzymywaniu najlepszych talentów. Jeśli firma korzysta z usług agencji pracy, to odbierana jest jako majętna, posiadająca odpowiednie zaplecze finansowe i że poważnie podchodzi do kwestii pozyskania nowych pracowników. Jest to swego rodzaju prestiż.

Zaoszczędzisz czas i pieniądze

Powszechnie wiadomo, że w biznesie czas to pieniądz, decydując się na współpracę z agencją pracy zdecydowanie oszczędzasz czas, bo nie musisz już zajmować się procesem rekrutacji, przeszukiwać podań i CV – agencja rekrutacyjna zrobi to za Ciebie. Dzięki temu, że agencje mają wgląd do baz sprawdzonych kandydatów, bardzo szybko otrzymasz krótką listę kandydatów, którzy w największym stopniu wpisują się w Twoje oczekiwania.

Jednak to nie wszystko – agencja przeprowadzi cały proces rekrutacyjny do końca, zaplanuje rozmowy kwalifikacyjne i odpowiednio przygotuje kandydatów. Korzystając z usług agencji zdecydowanie zaoszczędzisz, zmniejszając koszt szkoleń, jak i potencjalne koszty nadgodzin, odpraw czy też zwolnień chorobowych. 

Zyskasz gwarancję

Oprócz rekrutacji, większość agencji oferuje okresy gwarancji. Może się zdarzyć, że pracownik pozyskany przez agencję z jakiegoś powodu zrezygnuje z pracy. W tym przypadku agencja gwarantuje Ci, zgodnie z ustaleniami, pozyskanie nowego pracownika, w krótkim czasie i bez dodatkowych kosztów. Typowa gwarancja zakłada, że jeśli nowy pracownik odejdzie w określonym czasie, agencja rekrutacyjna zobowiązuje się bezpłatnie znaleźć klientowi odpowiedniego kandydata na zastępstwo.  Agencja rekrutacyjna jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz uzyskać jak największy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.

Zdobędziesz wiedzę

A co jeśli obecnie nie planujesz żadnej rekrutacji, czy agencja pracy jest Ci niepotrzebna? Nic bardziej mylnego! Jej doświadczeni pracownicy mogą Cię wesprzeć w innych działaniach np. w budowaniu wizerunku marki czy zarządzaniu obszarem kadrowo-płacowymi. Inną zaletą, jaką osiągniesz ze współpracy z agencją rekrutacyjną jest to, że podczas planowania strategii możesz korzystać z wiedzy jej pracowników, którzy doskonale znają rynek pracy. Każdego dnia, zajmują się oni dostarczaniem rozwiązań kadrowych dla firm z różnych sektorów przemysłu. W związku z tym mają znaczną wiedzę fachową i orientację na temat rynku pracy w skali lokalnej, krajowej i międzynarodowej. Wiedza branżowa i znajomość rynku, jaką mają rekruterzy może okazać się dla Ciebie bezcenna.

Jeśli jesteś pracodawcą, agencja PartWork pomoże rozwiązać Twoje problemy rekrutacyjne. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zatrudnić masowo, czy też masz pilne stanowisko do obsadzenia, agencja spełni Twoje wymagania. 

comments

comments for this post are closed

Translate »