Rezultaty, nie godziny

Rezultaty, nie godziny

edit

By PartWork Administrator 20-02-2021

Porady dla pracodawcy.

Każda z firm musi ustalić godziny pracy swojej firmy i jest to naturalny i konieczny wymóg. Dla wielu pracowników codzienne wstawanie i spędzanie kilku godzin w biurze może powodować, że po czasie będą znudzeni i znacznie spowalnią swoją pracę. Przyczynia się to do znacznego osłabienia wyników i pojawiania się nowych pomysłów.  Co więc zrobić aby skupić uwagę swoich pracowników na poprawieniu wyników zamiast na godzinach, które muszą wypracować? W tym artykule opiszemy niezawodne działania, które na pewno wpłyną na poprawę efektywności pracy.

Przede wszystkim należy umiejętnie zaplanować wymiar pracy i przydzielić zadania zgodnie z doświadczeniem pracownika. Najważniejsze i skomplikowane zadania przekazujmy osobom z długim stażem aby mieć pewność, że będą w stanie terminowo je zrealizować. Nie możemy obarczyć nowych pracowników z nieodpowiednim wykwalifikowaniem skomplikowanymi zadaniami, ponieważ może to grozić nieumiejętnym zrealizowaniem pracy. Wiąże się to z niezadowoleniem klienta i koniecznością poprawy, która niepotrzebnie zabierze czas innego pracownika.

Pracodawca nie może również obarczać zbyt dużą ilością zadań poszczególnych pracowników. Ogrom pracy i presja czasu będą powodować, że pracownik będzie chciał wszystkie zlecenia ukończyć terminowo i nie przyłoży należytej uwagi i staranności do zrealizowania zadania. Wydzielanie zadań jedno po drugim pozwoli na swobodne zastanowienie się nad konkretnym problemem i znalezienie najlepszego rozwiązania.

W celu zmotywowania pracowników możemy wdrożyć wiele środków motywacyjnych, które na pewno zwrócą uwagę pracownika na poprawienie swojej efektywności i zapomnienie o żmudnych godzinach pracy. Najlepszym, a zarazem najdroższym środkiem jest wprowadzenie premii oraz możliwość awansu. Pracownicy, którzy pragną rozwijać swoją karierę na pewno skorzystają z takiej szansy i swoimi działaniami będą dążyć do uzyskania korzyści. Dla pracodawcy takie rozwiązanie wiąże się oczywiście z kosztami ale również pozwala prężniej rozwijać firmę i pozyskiwać nowych klientów.

Porady dla pracownika

Wiele osób, a szczególnie młodych pracowników dąży do jak najszybszego rozwoju. W tej części artykułu chcemy przekazać wskazówki jak w znacznym stopniu poprawić swoją efektywność.

Jeśli mamy już zlecone zadania należy przede wszystkim zadbać o dobrą organizację pracy. W tym celu należy odpowiednio rozplanować i określić czas potrzebny na zrealizowanie danego zadania. Należy również pamiętać o zachowaniu należytej czystości w miejscu pracy. Sterty pomieszanych dokumentów znajdujące się na biurku na pewno nie ułatwią nam szybkiej realizacji.

Kolejnym ważnym krokiem jest określenie priorytetów. Pracodawca musi poinformować nas o czasie realizacji. Skupmy się w pierwszej kolejności na najważniejszych zadaniach, a odstawmy te, które mogą jeszcze poczekać.

Bardzo ważnym aspektem jest odpoczynek i dobre nastawienie do wykonywanej pracy. Pamiętajmy aby zawsze być wypoczętym, bo wpłynie to na jakość i ilość proponowanych przez nas pomysłów.

Pamiętajmy aby nie nastawiać się negatywnie do sztywnych godzin, które musimy wypracować, a na zadaniach jakie mamy zrealizować. Takie nastawienie w znacznym stopniu przyczyni się do poprawienia naszych wyników i uzyskania  możliwych korzyści.

comments

comments for this post are closed