Kiedy podjąć współpracę z agencją pracy tymczasowej ?

Kiedy podjąć współpracę z agencją pracy tymczasowej ?

edit

By PartWork Administrator 10-12-2020

Dzisiejsza rzeczywistość biznesowa jest taka, że każda firma, prędzej czy później, potrzebuje pomocy agencji pracy. Niektóre firmy potrzebują pracowników długoterminowych, inne na czas określony. Istnieje wiele powodów, dla których firma może potrzebować pracownika tymczasowego. W poniższej publikacji, przedstawiam kiedy i dlaczego warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej ?

Potrzebujesz szybko pozyskać pracowników

Kiedy potrzebujesz szybko obsadzić jakieś stanowisko, bo pracownik jest np. na dłuższym chorobowym lub urlopie macierzyńskim, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej agencji pracy tymczasowej. Usługi agencji przydadzą się też w sytuacji, kiedy w Twoim zespole występuje duża rotacja. Agencja pomoże Ci tu na kilka sposobów: szybko dostarczy potrzebnych pracowników, pomoże znaleźć przyczynę rotacji, czy w końcu zaproponuje konkretne działania, które zniwelują ten problem. Posiadanie odpowiedniej liczby pracowników we właściwym czasie, zmniejsza koszty płacowe i administracyjne.

Doświadczasz zmienności cykli biznesowych

Są przedsiębiorstwa, w których wielkość zatrudnienia jest zmienna i wynika np. z ilości zamówień.

Takie firmy mogą potrzebować większej grupy pracowników tylko w pewnym czasie. Dzięki temu, że agencje mają dostęp do bazy pracowników, mogą zweryfikować umiejętności kandydatów i szybko dostarczyć odpowiednią ilość rąk do pracy. Nawet, jeśli mieliby to być pracownicy z innych, odległych miejscowości, agencja zapewni im transport, aby mogli dotrzeć do Ciebie. Pracownicy agencji z powodzeniem poradzą sobie z wyzwaniami wynikającymi z sezonowego wzrostu sprzedaży, czy wahań cykli produkcyjnych.
Umożliwi to elastyczne dopasowanie wielkości zatrudnienia do bieżących potrzeb biznesowych.

Chcesz zredukować koszty

Warto podjąć współpracę z agencją, kiedy chcesz zredukować koszty i zaoszczędzić czas. Robiąc ten krok pozbędziesz się problemów związanych z rekrutacją. To agencja szybko i profesjonalnie przeprowadzi ten proces. Poza tym zajmie się naliczaniem urlopów, wypłatą wynagrodzeń, odprowadzaniem składek, czy rozliczaniem podatku PIT.   

Dzięki temu Ty możesz skupić się na strategiach rozwoju Twojego przedsiębiorstwa. Daje Ci to też możliwość ograniczenia liczby nadgodzin stałych pracowników. Posiadanie odpowiedniej liczby pracowników we właściwym czasie, zmniejsza koszty płacowe i administracyjne, co jest ważne zwłaszcza wtedy, gdy liczba zamówień spada.

Korzystając z usług agencji pracy tymczasowej, firmy zyskują elastyczność, która umożliwia im podjąć skuteczne działania w sytuacji niestabilności rynku, produktywnie realizować swoje plany biznesowe oraz korzystać z wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanego personelu.

Współpracując z Agencją PartWork, to Ty decydujesz na jaki minimalny i maksymalny okres powinni być dobierani pracownicy. Dzięki temu masz gwarancję, że w momencie szczytu produkcji nie zabraknie Tobie pracowników, jednocześnie w sytuacji potrzeby „obstawienia” na stałe ważnego stanowiska również otrzymasz takie wsparcie profesjonalistów HR.

comments

comments for this post are closed

Translate »