Jesteś inwestorem. Otwierasz nową firmę.  Sprawdź, co zyskasz współpracując z Agencją Pracy?

Jesteś inwestorem. Otwierasz nową firmę.  Sprawdź, co zyskasz współpracując z Agencją Pracy?

edit

By PartWork Administrator 31-03-2021

Zwykle uważa się, że z usług Agencji Pracy warto skorzystać wtedy, gdy chcemy zatrudnić nowych pracowników. Jednak jest to mylne przekonanie, bo Agencje Pracy mają do zaoferowania dużo więcej. Nawet wówczas, gdy przedsiębiorca  dopiero planuje  swój nowy biznes. 

W czym więc,  jeszcze na etapie uruchamiania firmy, mogą Ci pomóc pracownicy Agencji Pracy?

Poznasz mechanizmy lokalnego rynku i specyfikę regionu.

Mechanizmy popytu i podaży wszędzie działają podobnie, jednak w zależności od terytorialnego zasięgu rynku, każde przedsiębiorstwo powinno dopasować swoje działania do jego specyfiki. Pracownicy Agencji Pracy z interesującego Cię regionu, pomogą Ci poznać mechanizmy nim rządzące. Dowiesz się na przykład, jak kandydaci zapatrują się na dojazdy do pracy, czy zmianę zatrudnienia. Jeśli na lokalnym rynku jest znaczna ilość zakładów produkcyjnych, które dodatkowo cechuje praca sezonowa, dochodzi do przemieszczania się pracowników między przedsiębiorstwami. Agencja Pracy dysponuje bazą kandydatów i może wesprzeć Twoje przedsiębiorstwo w zarządzaniu pracownikami.

Załoga zatrudniona za pośrednictwem Agencji, po szczycie produkcyjnym może być przerzucona do innej firmy, w której ten szczyt właśnie się zaczyna. W momencie zmienności zamówień możesz się więc wspierać usługami agencji. Dodatkowo możesz wyłonić pracowników, którzy wyróżniają się wyjątkowym zaangażowaniem oraz jakością pracy i nawiązać z nimi stałą współpracę.  

Dowiesz się jakie są benchmarki wynagrodzeń

Agencja Pracy współpracuje z różnymi partnerami i działa wielotorowo. Przez to dysponuje wiedzą, która może być dla ciebie bardzo przydatna. Posiadanie wartościowych informacji jest zasobem, (wspierającym rozwój firmy)dzięki któremu zyskasz przewagę nad rynkowymi konkurentami. Podejmując współpracę z agencją, uzyskasz na przykład dane na temat ilości firm o podobnym profilu, czy benchmarki wynagrodzeń. Agencja Pracy może też pomóc w analizie Twojej oferty w kontekście lokalnych realiów rynkowych. Dowiesz się co jest ważne dla kandydatów i czym się kierują przy wyborze oferty pracy. A wiedza na ten temat, już na samym początku działalności, umożliwi Ci uzyskanie opinii atrakcyjnego pracodawcy. 

Uzyskasz dostęp do kadry pracowniczej

Agencja Pracy dysponuje szeroką bazą kandydatów, zmotywowanych do pracy .  Stosuje najlepsze metody rekrutacyjne. Od tradycyjnych, do tych opartych na najnowocześniejszych rozwiązaniach. Dzięki temu zapewni Ci szybko najlepszych pracowników. Ograniczysz przez to koszty rekrutacji. Oprócz tego agencja może nie tylko  oceniać kompetencje kandydatów,  ale również rozwijać je. Zyskasz też możliwość wymiany pracownika, w sytuacji, gdy nie spełnia Twoich oczekiwań.

Zapewnisz sobie elastyczność

Kiedy zaczynasz swoją działalność i planujesz procesy produkcyjne dodatkowym, niemałym  wyzwaniem będzie jednoczesne budowanie struktur organizacji. Dobrym i pomocnym rozwiązaniem może być  powierzenie wybranych procesów biznesowych Agencji Pracy w ramach outsourcingu. Dodatkowo, w zależności od np. sezonowego zapotrzebowania na personel, zapewnisz sobie odpowiednia ilość pracowników, dostosowaną do bieżących potrzeb.

Każdy przedsiębiorca, który racjonalnie kalkuluje i planuje rozwój firmy, powinien rozważyć współpracę z Agencją Pracy.
Dzięki temu osiągnie wiele korzyści na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa.   

comments

comments for this post are closed

Translate »