Jesienny szczyt logistyczny

Jesienny szczyt logistyczny

edit

By PartWork Administrator 17-11-2020

Okres jesienny zawsze był czasem wzmożonych prac w centrach logistycznych oraz na produkcji. W związku z tym przedsiębiorstwa często borykają się z brakiem rąk do pracy tymczasowej. Dlatego zwykłe ogłoszenie o wolnych miejscach pracy może nie wystarczyć, aby zapewnić ciągłość produkcji czy terminowe dostawy. Warto proces rekrutacji zaplanować odpowiednio wcześniej i skorzystać z dostępnych pracowników ze Wschodu w oparciu o leasing.

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Sezon na pracę tymczasową to nie tylko okres letni, gdy potrzebne są ręce do pracy przy zbiorach i w przetwórstwie, ale również okres jesienny, czyli okres przedświąteczny, który przyprawia o ciarki wielu przedsiębiorców z branży wysyłkowej. To właśnie w tym czasie sporo przedsiębiorstw pilnie rekrutuje pracowników sezonowych, nawet pomimo COVID-19. Choć do Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, to właśnie teraz zaczyna się najintensywniejszy okres pracy wielu firm powiązanych z produktami sprzedawanymi w formie wysyłkowej. Jesienne szczyty produkcyjne i logistyczne związane są z przygotowaniem przedsiębiorstw do większej sprzedaży w okresie świątecznym, gdzie obserwować można znacznie zwiększony popyt na usługi oraz towary. Pracy jest dużo, a w związku z tym potrzeba znacznie więcej rąk do pracy niż w ciągu roku. 

W jakich branżach prognozuje się największe zapotrzebowanie na pracowników?

Wzmożone zapotrzebowanie na dodatkowe ręce do pracy obserwuje się przed Bożym Narodzeniem każdego roku w wielu sektorach gospodarki. Problem dotyczy nie tylko dużych przedsiębiorstw, ale również mniejszych firm. Przede wszystkim w okresie przedświątecznym potrzebni są pracownicy produkcji, jednak jesienne szczyty to nie tylko produkcja, ale również logistyka i dystrybucja. Potrzebni są pracownicy magazynów, centrów logistycznych i dystrybucyjnych oraz kierowcy ciężarówek. Pracy podczas jesiennych szczytów produkcyjnych i logistycznych jest bardzo dużo – gorzej niestety z ilością chętnych do pracy. Nikogo nie dziwi więc, że w tym czasie szczególnie rośnie zainteresowanie pracodawców pracownikami ze Wschodu.

Dodatkowe ręce do pracy – jak zatrudnić pracowników ze Wschodu?

W okresie przedświątecznym, czyli w czasie wzmożonego zapotrzebowania na pracowników sezonowych szukanie kadry na własną rękę może być dość trudne. Sytuację ratują chętni do pracy pracownicy z Ukrainy czy z Białorusi, a takich najlepiej rekrutować we współpracy z profesjonalną firmą outsourcującą procesy rekrutacyjne.

Agencja PartWork nie tylko dopilnuje, by w maksymalnie krótkim czasie znaleźć odpowiednią ilość chętnych do pracy pracowników ze Wschodu o odpowiednich kwalifikacjach, ale również pomoże im w dotarciu do kraju, zajmie się ich zakwaterowaniem, a ponadto dopilnuje wszelkich formalności związanych z ich zatrudnieniem w Polsce. To Agencja przygotuje wybranych kandydatów do pracy, zajmie się ich szkoleniami i badaniami, a w razie potrzeby przydzieli im również koordynatora.

comments

comments for this post are closed

Translate »