Jak znaleźć dobrego pracownika w czterech krokach?

Jak znaleźć dobrego pracownika w czterech krokach?

edit

By PartWork Administrator 18-12-2020

Ręce do pracy potrzebne od zaraz!

Rynek pracy to dynamiczna przestrzeń, dobrze wiedzą o tym zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Nieustannie i błyskawicznie się zmienia. Oferty pracy pojawiają się by, co lepsze zaraz zniknąć zanim dotrą do szerszego grona odbiorców. Także w kręgu pracowników, poszukujących zatrudnienia zmiany często bywają natychmiastowe. Specjaliści, doświadczeni fachowcy i utalentowani profesjonaliści dają się pokazać i w okamgnieniu dostają propozycje dobrych staży czy prac. Wykwalifikowani pracownicy są rozchwytywani, a rzetelny pracownik to gwarancja dobrej jakości usług i sukcesu całej firmy.

Gdzie szukać pracowników? Jak znaleźć odpowiednią osobę? Gdzie szukać właściwego człowieka na konkretne stanowisko? Kilkoma krokami dotrzemy do celu, jakim jest znalezienie niezawodnego pracownika. Podpowiadamy co zrobić, by pozyskać zgrany i doświadczony zespół do pracy!

Po pierwsze: określ swoje potrzeby

Bazy kandydatów nie zbuduje się z niczego. Na początek musisz jasno określić, kogo poszukujesz. Na jakie stanowisko jest wakat? Jakie umiejętności są niezbędne do wykonywania określonych zadań, jakie można wypracować z czasem? Kto będzie odpowiedni? Może pracownicy ze Wschodu? Czy może jednak najlepiej sprawdzą się kandydaci z okolic miejsca pracy?
Warto zastanowić się, jakie cechy są przydatne na danym stanowisku, a jakie wręcz przeciwnie. Konkretne wymagania przynoszą konkretne rezultaty. Jedną z odpowiedzi może być outsourcing pracowniczy.

Po drugie: zaufaj specjalistom

Praktycznym rozwiązaniem jest wspominany wcześniej leasing pracowniczy. Świadczenie tego typu polega na zasięgnięciu pomocy profesjonalnych rekruterów, a taka współpraca z wyspecjalizowanym zespołem zajmującym się działaniami z zakresu HR może okazać się bardzo owocna dla naszego biznesu.
Dzięki usłudze leasingu pracowników zyskujemy sprawdzonych kandydatów bez zajmowania się całą koordynacją, organizacją i logistyką zarówno w przypadku pracowników zza granicy, jak i rodzimych. Kooperacja z ekspertami od rekrutacji i outsourcingu pracowników oszczędza nasz czas oraz pozwala cieszyć się korzystną współpracą z nowo zatrudnionymi.

Po trzecie: daj się poznać z dobrej strony!

Miejsce pracy to nie tylko wygodna, estetyczna i bezpieczna przestrzeń, choć to niewątpliwie ważne aspekty. Jednak miejsce tworzą przede wszystkim ludzie. To współpracownicy tworzą specyficzny zespół, atmosferę i klimat danej firmy, filii czy biura. Pokaż kandydatom, jakim jesteście teamem, a także jakie osobistości i talenty kryje w sobie Wasza firma. Niezmiennie istotnymi czynnikami są też jasne warunki współpracy i przejrzysty system funkcjonowania naszej działalności.

Usługi, o których mowa sprawiają, że proces rekrutacji jest krótszy i przystępniejszy dla każdej ze stron, dzięki czemu wszyscy możemy się skupić na biznesie.

Po czwarte: zaoferuj coś od siebie

Staże, praktyki, wolontariat – to doskonałe sposoby na znalezienie efektywnych, zafascynowanych i zaangażowanych ludzi. Osoby, zgłaszające chęć takiej działalności, chcą się uczyć i rozwijać – a takiej załogi się poszukuje.
Ty wprowadzasz ich w podstawy działalności Twojej firmy, dajesz potrzebną wiedzę i pierwsze doświadczenia zawodowe, oni oferują swoje zaangażowanie, talenty i chęci. Wbrew pozorom to bardzo ważne. Osoba, która uczy się w Twojej firmie, szybko wdraża się w zasady jej funkcjonowania, klimat i zakres obowiązków. Jeśli stażysta/praktykant się sprawdzi, łatwiej będzie go wprowadzić do pracy, do zespołu, a firma zyska nowego, sprawdzonego członka zespołu. Ludzie potrafią inspirować – warto o tym pamiętać. Może Twoja firma kogoś zainspiruje? Albo zostanie zainspirowana?

Jedną z instytucji wspierających przedsiębiorców w działaniach HR jest firma PartWork. Zespół buduje bazę pracowników i pracodawców, tworzy profile kandydatów – w PartWork pomoc niesiona jest zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Doświadczeni doradcy wyręczą Cię również w sprawach legalizacji pobytu i stałej kontroli dokumentów, a także w kwestiach kadrowo-księgowych.

comments

comments for this post are closed

Translate »