Co osiągniesz zatrudniając obcokrajowców?

Co osiągniesz zatrudniając obcokrajowców?

edit

By PartWork Administrator 14-12-2020

Aktualna sytuacja demograficzna w naszym kraju jest szczególnie niekorzystna i może doprowadzić do nieodwracalnych konsekwencji, które w rezultacie będą miały zły wpływ głównie na gospodarkę. Od 30 lat nie mamy w Polsce zagwarantowanej prostej zastępowalności pokoleń. Ośrodek Badań nad Migracjami szacuje, że do 2040 r. Polska powinna przyjąć aż 4,5 mln obcokrajowców, aby zrównoważyć ubytek siły roboczej.  

Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie korzyści możesz osiągnąć zatrudniając pracowników zza granicy.

Wpłyniesz na wzrost gospodarczy

Zatrudnianie imigrantów w znacznym stopniu wpływa na rozwój rynku pracy, gdyż niweluje niedobór pracowników, który jest problemem prawie każdej branży. Pozwala zmniejszyć skutki spadku odsetka ludzi aktywnych zawodowo. Pozytywnie wpływa na wzrost zatrudnienia i wzrost gospodarczy. Z badań przeprowadzonych wśród pracodawców wynika, że przyjęcie do zespołu obcokrajowców o 23% zmniejsza rotację i o 41% zwiększa motywację zatrudnionych już w nim pracowników. Pośrednio wpływa to na poprawę ekonomii firmy i całego kraju. Dlatego zatrudnianie zagranicznej siły roboczej jest dobrodziejstwem dla PKB. 

Skorzystasz z wyjątkowych umiejętności

Kiedy imigranci dołączą do firmy, wniosą do niej własne wykształcenie, szkolenia i doświadczenie, które są unikalne. Nim do nas trafili w swoich krajach zdobyli rozmaite umiejętności, uczyli się różnych strategii. Jeśli okażą się one dla Ciebie przydatne, możesz je śmiało wykorzystać, aby wprowadzić ulepszenia w swoim przedsiębiorstwie. Poza tym ogólna kultura w firmie stanie się bardziej interesująca, będzie się składać z różnych perspektyw i pomysłów.

Lepiej zrozumiesz zagranicznych kontrahentów

Jeśli planujesz rozszerzyć swoją działalność na rynki zagraniczne, zatrudnianie obcokrajowców pomoże Ci lepiej zrozumieć ludzi z innych obszarów geograficznych. Dowiesz się, jakie są ich potrzeby, pragnienia i zainteresowania oraz nauczysz się lepiej do nich docierać. Rozwiniesz umiejętności, które pomogą Ci, zrozumieć konsumentów na całym świecie. A zrozumienie swoich klientów lub potencjalnego rynku docelowego jest pierwszym krokiem w prowadzeniu biznesu.  

Polska pilnie potrzebuje chętnych do pracy, łatwo asymilujących się imigrantów a korzyści, które może przynieść Twojej firmie zatrudnienie obcokrajowców są nie do przecenienia.

Jeśli również chcesz zmniejszyć rotację o minimum 23% oraz zwiększyć motywację zatrudnionych dotychczas pracowników o 41%, dowiedz się, jak możemy Ci w tym pomóc: kontakt@part-work.pl

comments

comments for this post are closed

Translate »